Jakie okulary z filtrem światła niebieskiego wybrać?

Niektóre okulary z filtrem światła niebieskiego są zoptymalizowane pod kątem zdrowia oczu, podczas gdy inne mają na celu zmniejszenie zmęczenia oczu. Jeśli szukasz okularów, które zapewnią Ci maksymalną ochronę przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, wybierz …

okulary z filtrem światła niebieskiego

Niektóre okulary z filtrem światła niebieskiego są zoptymalizowane pod kątem zdrowia oczu, podczas gdy inne mają na celu zmniejszenie zmęczenia oczu. Jeśli szukasz okularów, które zapewnią Ci maksymalną ochronę przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, wybierz okulary, które mają bardzo wysoki procent pigmentów w kolorze indygo.

Jeśli chcesz zmniejszyć zmęczenie i suchość oczu, ale nie tak bardzo, jak zdrowie oczu, wybierz okulary, które mają niski lub średni procent pigmentów w kolorze indygo.

Okulary blokujące światło niebieskie dla Twoich oczu

Niebieskie światło z ekranów jest główną przyczyną zmęczenia i zmęczenia oczu. Niebieskie światło może również uszkodzić siatkówkę i spowodować zwyrodnienie plamki żółtej.

Badania wykazały, że osoby noszące okulary blokujące niebieskie światło mogą poprawić jakość snu, zmniejszyć zmęczenie oczu i zmniejszyć bóle głowy. Okulary blokujące niebieskie światło to świetna inwestycja dla osób wykonujących pracę na ekranie lub tych, którzy regularnie korzystają z ekranów.

Kiedy warto zainwestować w soczewki z filtrem światła niebieskiego?

Soczewka z filtrem światła niebieskiego działa jak osłona przed efektem niebieskiego światła pochodzącego z ekranu. Soczewka pomaga zmniejszyć odblaski ekranu i zmniejszyć zmęczenie oczu. Pomaga również lepiej spać, ponieważ blokuje niebieskie światło emitowane z ekranów przed pójściem spać.

Niebieskie światło jest emitowane ze względu na sposób działania technologii cyfrowej, a nie z powodu negatywnych skutków dla zdrowia. Używając soczewek, możesz widzieć wyraźniej i mniej męczyć oczy w codziennych zadaniach.

Co nam dają okulary z filtrem światła niebieskiego?

Niebieskie światło to rodzaj światła, które hamuje produkcję melatoniny w nocy. Okulary z filtrem światła niebieskiego mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu, co poprawi jakość snu.

Rosnąca popularność urządzeń cyfrowych jeszcze bardziej utrudnia sen ludziom. Zwłaszcza gdy używają ich w nocy, ponieważ większość ekranów emituje niebieskie światła, które hamują produkcję melatoniny i zakłócają nasz rytm dobowy. Jeśli masz problemy ze snem lub chcesz poprawić jakość snu, pomocne będą okulary z niebieskim filtrem światła.