Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówNierzadko zdarza się, że osobę będącą w trakcie badania wzroku ogarnia przerażenie, gdy słyszy, że ma astygmatyzm. Zanim „pogrążymy się w rozpaczy” warto dowiedzieć się czegoś więcej o tym - skądinąd- powszechnym zjawisku.

Astygmatyzm (zwany też niezbornością) nie jest chorobą oczu i nie poddaje się go leczeniu. Jest to rodzaj wady układu optycznego oka wynikającej najczęściej ze specjalnego ukształtowania przedniej powierzchni rogówki, czyli tej części oka która znajduje się najbardziej z przodu. Możemy przyjąć, że oko bez astygmatyzmu ma rogówkę przypominającą kształtem piłkę do siatkówki, czyli ma kształt sferyczny. To oznacza, że moc optyczna takiego oka będzie taka sama w każdym przekroju. Natomiast w przypadku astygmatyzmu rogówka ma kształt też piłki, ale piłki do rugby. Miarą astygmatyzmu jest różnica mocy miedzy przekrojem najmocniejszym i najsłabszym. Astygmatyzm nie skorygowany może powodować zniekształcone lub zamazane widzenie na każdą odległość, przemęczenie oczu, a czasami bóle głowy. Teraz również osoby z astygmatyzmem mogą w pełni cieszyć się ostrym widzeniem i komfortem dzięki oddychającym soczewkom AIR OPTIX for ASTIGMATISM, która łączy w sobie nowoczesny materiał silikonowo-hydrożelowy o bardzo wysokiej przepuszczalności tlenu z rewolucyjną konstrukcją.

Polecamy artykuł: Korekcja astygmatyzmu za pomocą oddychających soczewek kontaktowych AIR OPTIX for ASTIGMATISM


Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021