Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistów  • Myj okulary regularnie w letniej wodzie, używając do tego celu zwykłego płynu do mycia naczyń. Woda + detergenty doskonale usuwają brud i tłuszcz, który gromadzi się na soczewkach podczas normalnego używania
  • Do czyszczenia bieżącego używaj specjalnych ściereczek mikrofazowych. Staraj się unikać ręczników papierowych, które mogą zawierać drobinki drzewa i mogą porysować soczewki
  • Przechowuj okulary w tzw. twardym futerale. Dzięki temu unikniesz przypadkowych uszkodzeń mechanicznych. W przypadku gdy wypadnie szkło bez problemu optyk wprawi je z powrotem. Gorzej, gdy uszkodzisz oprawę. Tego typu uszkodzenia mechaniczne nie są przyjmowane nawet w ramach rękojmi.
  • Nie narażaj okularów na działanie wysokich temperatur np. pozostawiając je na desce rozdzielczej samochodu.
  • Nie dokonuj samodzielnie żadnych regulacji. Możesz tak odkształcić oprawę, że nawet optyk posiadający odpowiednie narzędzia i fachową wiedzę, nie będzie w stanie ich uratować. Jeżeli chcesz coś poprawić, udaj się do Swojego optyka. Tego typu usługi są przeważnie bezpłatne. Jeżeli optyk, u którego zostały wykonane okulary, nie będzie chciał bezpłatnie dokonać regulacji (nie dotyczy np. zagubionych śrubek) radzimy zmienić optyka, gdyż tego rodzaju usługa powinna być standardem.
  • Zwróć uwagę jak odkładasz swoje okulary np. na biurko. Patrz zdjęcia poniżej.


Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021