Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówJak się obchodzić z płynem, aby nam nie zaszkodził.

Jak już wcześniej pisaliśmy, aby prawidłowo stosować płyn do soczewek kontaktowych używamy płynu na tyle dużo, aby soczewki oczyścić, wypłukać oraz zdezynfekować. Pojemniczek który służy nam do przechowywania soczewek również powinniśmy czyścić i płukać używając płynu do soczewek kontaktowych.

Zastanawiając się nad wyborem płynu wielofunkcyjnego zwracajmy uwagę, aby kupować większe pojemności. Z całą pewnością będzie odpowiedni, ekonomiczny wybór, gdyż kupując małe pojemności np. 120 ml, automatycznie, niejako podświadomie używamy za mało płynu.

W standardowych ulotkach pod hasłem „środki ostrożności” jest informacja, że płyn należy zużyć w ciągu 3 miesięcy po otwarciu. Jest to bardzo ważna informacja i należy się do niej bezwzględnie stosować. Po tym czasie wszelkie pozostałości muszą zostać usunięte.

Czego powinniśmy się wystrzegać przed podjęciem decyzji o kupnie płynu:

  1. Z pewnością powinniśmy znać dokładnie skład płynu do soczewek kontaktowych, abyś można było ustalić czy nie jesteś uczulona/y na którykolwiek składnik płynu.
  2. Jak już wcześniej wspominaliśmy powininno się stosować tylko świeży roztwór, usunąć należy wszelkie zabrudzenia z pojemnika na soczewki.
  3. Nie zastępować płynu innymi środkami dezynfekującymi
  4. Jeśli używasz kropli do oczu lub inne lekarstwa koniecznie skonsultuj to z lekarzem okulistą
  5. Nie stosuj wody wodociągowej do miękkich soczewek kontaktowych

Kiedy jeszcze nasz płyn może się „przeterminować”?

  1. Wtedy kiedy zamknięcie nie jest uszkodzone, naruszone-płyn może utracić swą sterylność
  2. Należy również uważać, aby zakraplacz nie dotykał innych powierzchni
  3. Szczelnie zamykaj pojemnik po użyciu
  4. Również trzeba pamiętać o rzadkich wypadkach, ale jakże niebezpiecznych: trzymać z dala od ognia i przechowywać w temperaturze poniżej 30 st. C.Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021