Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówCo kolejno powinieneś zrobić i jak, aby osiągnąć sukces w czyszczeniu swoich soczewek?
  1. Przed przystąpieniem do dezynfekcji soczewek należy starannie umyć ręce i wytrzeć czystym, niepylącym ręcznikiem.

  2. Należy zawsze rozpoczynać od tej samej soczewki, aby uniknąć pomyłki. Zdjąć soczewkę i umieścić ją w zagłębieniu dłoni.

  3. Na obie powierzchnie soczewki nanieść odpowiednią ilość płynu - co najmniej cztery krople płynu, aby ją namoczyć.

  4. Pocierając delikatnie palcem drugiej ręki wykonywać ruchy masujące w przód i w tył, czyścić każdą powierzchnię przez 10 -20 sekund - oczyszczanie z osadów i zanieczyszczeń.

  5. Starannie opłukać soczewkę używając dużą ilość płynu, aby usunąć ślady czyszczenia-spłukiwanie soczewek z osadów lipidowych, białkowych i zanieczyszczeń.

  6. Umieścić soczewkę w pojemniku i napełnić go całkowicie świeżym płynem. Powyższy sposób postępowania powtórzyć z drugą soczewką.

  7. Pozostawić soczewki w płynie na co najmniej 5-7 minut - dezynfekcja soczewek.


Przed ponownym użyciem wypłucz soczewki płynem wielofunkcyjnym.

Przed ponownym użyciem dokładnie wypłucz pojemnik do przechowywania soczewek kontaktowych świeżym płynem wielofunkcyjnym.

Podczas procesu pielęgnacji soczewek musisz dbać o spłukiwanie soczewek z osadów których pozbywasz się używając płynu wielofunkcyjnego, zarówno podczas oczyszczania jak i podczas dezynfekcji soczewek. Dbaj o czystość zarówno rąk jak i pojemnika do przechowywania soczewek.


Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021