Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówOd pewnego czasu odczuwam znaczną suchość i zadrażnienie oczu po kilku godzinach pracy przy komputerze. Z czym mogą się związać moje dolegliwości?

Najistotniejszym problemem pojawiającym się podczas pracy przy komputerze są zaburzenia filmu łzowego, a u blisko połowy użytkowników komputerów można rozpoznać zespół suchego oka. Użytkownicy komputerów często zgłaszają uporczywe dolegliwości ze strony narządu wzroku takie jak łzawienie, pieczenie czy uczucie suchości oczu. Główną przyczyną tych dolegliwości jest spadek częstości mrugania. Zjawisko to towarzyszy pracy wymagającej skupienia uwagi i wpatrywania się w monitor komputerowy. Nie bez znaczenia jest mikroklimat pomieszczenia, przede wszystkim wilgotność powietrza zależna od instalacji klimatyzacyjnych, częstości wietrzenia pomieszczeń w których pracujemy oraz odpowiedniej podaży płynów. Pracując przy komputerze należy więc pamiętać o robieniu przerw, nauczyć się prawidłowego, pełnego mrugania a w przypadku wystąpienia objawów suchości oczu stosować krople nawilżające.powrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021