Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówDzień dobry. Podczas pracy przy komputerze BOLĄ MNIE OCZY czasami nawet bardzo(stosję przerwy w pracy). Czy powinnam iść do okulisty? Czy powinnam nosić OKULARY? Mam 20 lat. Gdy miałam ok 9 lat nosiłam okulary niewiem co było ich powodem.Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,
osoby pracujące przez długi okres czasu przy komputerze lub wykonujące wytężoną pracę wzrokową z bliska (czytanie, pisanie) mogą doświadczać zjawiska zwanego skurczem akomodacyjnym będącego przyczyną krótkowzroczności czynnościowej, niewyraźnego widzenia, bólu oczu i głowy. Aby temu zapobiec należy regularnie robić przerwy w pracy przy komputerze i wykonywać ćwiczenia oczu (piszemy o tym szerzej na stronach naszego serwisu, znajdzie tam Pani również przykłady ćwiczeń). Na pytanie „czy powinna nosić okulary?” odpowie Pani okulista do którego powinna się Pani udać na konsultację i który w razie potrzeby zaleci stosowanie odpowiedniej korekcji. Tym bardziej, że jak sama Pani pisze w przeszłości istniała konieczność noszenia okularów.
Proponuję pamiętać przede wszystkim o zasadach ergonomii pracy przy komputerze- tj. regularnie robić przerwy w pracy, wykonywać ćwiczenia prawidłowego mrugania i  ćwiczenia oczu, a w razie potrzeby stosować preparaty sztucznych łez, które chronią powierzchnię oka przed nadmiernym wysychaniem.
 
pozdrawiam
lek. Anna Wójcik- Gryciuk


powrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021