Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówWitam Chciałbym prosić o opinię. Zauważam u siebie takie objawy: - spora nadwrażliwość oczu na światło (od dawna słoneczne dni są dla mnie uciążliwe) - nadwrażliwość na wiatr/powietrze (tak jakby zimno mi było w oko, albo jest to pieczenie, trudno mi stwierdzić; czasem bardziej odczuwalny objaw, a czasem mniej lub w ogóle, raz jedno oko, raz drugie) - od czasu do czasu pojawiają się ukłucia w "rowku" oka lub na dole oka (dość bolesne i takie jednorazowe, powodujące mrugnięcie) - dość często mam potrzebę przecierania oczu, bo coś mi przeszkadza, - rano odkąd pamiętam zawsze miałem w "rowkach" oczu ropę (ale jakoś nigdy nie było mi to uciążliwe, bo tylko rano i myślałem, że to normalne po nocy) Dodam, że patrzę około 12h dziennie w monitor. Mam okulary z antyrefleksem. Przebywam 8h dziennie w biurze klimatyzowanym. Jednak NIE wydaje mi się, żebym miał zaczerwienione oczy - nie są przekrwione, wyglądają normalnie, co mnie trochę dziwi... Wczoraj kupiłem kropke "Visine Wrażliwe Zmęczone Oczy" (bez konserwantów w fiolkach) i użyłem już 3 razy, ale nie wydaje mi się, żeby działały. Proszę o poradę w miarę możliwości. Pozdr. M.

Witam,

praca przy komputerze – zwłaszcza codzienna, wielogodzinna i w klimatyzowanym  biurze, może skutkować rozwojem tzw. syndromu widzenia komputerowego czyli zmęczeniem, kłopotami z koncentracją, pieczeniem, szczypaniem oczu, bólami głowy. Aby im zapobiec proponuję robić regularne przerwy w pracy i wykorzystywać je do wykonywania ćwiczeń oczu (piszemy o nich na stronach serwisu), pamiętać o prawidłowym i częstym mruganiu a także stosować regularnie, kilka razy dziennie preparaty sztucznych łez.

Poranną wydzielinę gromadzącą się w worku spojówkowym należy wypłukiwać solą fizjologiczną.

 

 

pozdrawiam

lek. Anna Wójcik- Gryciukpowrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021