Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówMam wadę wzroku -1,5. Noszę okulary. Czy moją wadę da się wyleczy bez potrzeby operacji.

Witam,

Jeśli przez pojęcie „wyleczenia” rozumie Pani wycofanie się wady i osiągnięcie stanu pełnej miarowości oka, to niestety  nie jest to możliwe. Krótkowzroczność najczęściej jest wynikiem zbyt długiej gałki ocznej w wymiarze przednio-tylnym w stosunku do całkowitej mocy optycznej oka- mówi się wtedy, że jest to krótkowzroczność osiowa. Nieco rzadziej występuje krótkowzroczność refrakcyjna spowodowana zbyt dużą mocą optyczna oka w porównaniu do długości osiowej oka. Niezależnie jednak od etiologii wady refrakcji jedynym sensownym działaniem jest noszenie odpowiedniej korekcji- czy to okularowej, czy też w postaci soczewek kontaktowych. Brak korekcji powoduje rozmywanie się obrazu co stanowi bodziec do dalszego wzrostu długości gałki ocznej i…progresji wady.

Życzę udanego wyboru oprawek okularowych lub odpowiednich do Pani potrzeb soczewek kontaktowych!

 

Pozdrawiam

Lek. Anna Wójcik- Gryciukpowrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021