Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówWitam. Pracuje przy komputerze wiele godzin dziennie. Gdy patrzę na jakiś przedmiot np: koloru białego, to na oku widzę szare plamki (prawdopodobnie zmiany w ciele szklistym). Chciałbym spytać czy takie dolegliwości można leczyć uzupełniając niedobór jakiś witamin?.

Witam,

pływające męty zwane też przez pacjentów „muszkami” są najczęściej objawem rozpływu ciała szklistego. Takie zjawisko towarzyszy zwykle odłączeniu tylnemu ciała szklistego i częściej występuje u osób starszych oraz pacjentów z krótkowzrocznością. Męty nie są niczym niepokojącym choć bywają nieco dokuczliwe w codziennym życiu. Niestety żadne leki nie likwidują mętów. Niezwykle niepokojącym natomiast objawem, który powinien skłonić każdego pacjenta do natychmiastowej konsultacji są błyski, często porównywane do błyskawicy. Są one objawem pociągania siatkówki przez odłączające się ciało szkliste i mogą poprzedzać lub towarzyszyć otworom w siatkówce, zwyrodnieniom siatkówki  predysponującym do odwarstwień oraz samym odwarstwieniem. Jeśli nadal nie pokazał się Pan u okulisty, proszę dłużej nie zwlekać z tą decyzją. Sprawa może być bowiem poważna.

 

 

Pozdrawiam

Lek. Anna Wójcik- Gryciukpowrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021