Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówWitam! Czy nosząc soczewki kontaktowe potrzebuję dodatkowej ochrony oczu, w postaci okularów z antyrefleksem, do pracy przy komputerze???

Witam,

co prawda soczewki kontaktowe nie posiadają żadnych powłok uszlachetniających, których głównym zadaniem jest minimalizowanie odbić światła zarówno od zewnętrznych jak i wewnętrznych powierzchni soczewek, jednak myślę, że nosząc soczewki może sobie Pani spokojnie odpuścić zakup dodatkowej pary okularów z powłoką antyrefleksyjną. Proponuję przede wszystkim pamiętać o zasadach ergonomii pracy przy komputerze- tj. regularnie robić przerwy w pracy, wykonywać ćwiczenia prawidłowego mrugania (to ważne szczególnie dla użytkowników soczewek kontaktowych, ponieważ podczas pracy przy komputerze rzadziej mrugamy), wykonywać  ćwiczenia oczu (piszemy o tych zagadnieniach na stronach naszego serwisu) a w razie potrzeby stosować preparaty sztucznych łez, które chronią powierzchnię oka przed nadmiernym wysychaniem.

 

pozdrawiam

lek. Anna Wójcik- Gryciukpowrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021