Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówWitam, Czy skoro właściwie nie mam wady wzroku (-0,75 OP i OL) i nie noszę okularów korekcyjnych (rok temu okulista uznał to za niekonieczne), czy mogę nosić okulary tylko do pracy przy komputerze (laptop, ekran LCD z diodami LED, od 10 do 15 godzin dziennie pracy przy komputerze). Jeśli tak, to jakie? Z pozdrowieniami, Katarzyna

 

Witam,

dlaczego Pani pisze, że wada rzędu -0,75D nie jest wadą wzroku wymagającą korekcji? Jest to jak najbardziej wada, przy której należy nosić okulary/ soczewki kontaktowe, ponieważ poprawiają one jakość widzianego obrazu i jakość życia, oraz sprawią, że  wada nie będzie narastać. Niewyraźny obraz powstający na siatkówce nieskorygowanego, krótkowzrocznego oka jest bodźcem do dalszego wzrostu gałki ocznej w wymiarze przednio- tylnym i w konsekwencji progresji wady. Do pracy przy komputerze również należy wybrać okulary, najlepiej z powłoką antyrefleksyjną ponieważ eliminuje ona uciążliwe odblaski i odbicia światła.

Proponuję pamiętać również  o zasadach ergonomii pracy przy komputerze- tj. regularnie robić przerwy w pracy, wykonywać ćwiczenia prawidłowego mrugania i  ćwiczenia oczu, a w razie potrzeby stosować preparaty sztucznych łez, które chronią powierzchnię oka przed nadmiernym wysychaniem.

 

pozdrawiam

lek. Anna Wójcik- Gryciukpowrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021