Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówWitam.Mam dziwny problem, otoz od ok3 tyg.co kilka dni puchna mi powieki, naprzemian lewego i prawego oka.Tzn.wstaje rano i poprostu ciezko mi ktores oko otworzyc.Czy to od pracy przy komputerze? ktora mi zajmuje ok 4 godz.dziennie.

 

Witam,

przyczyny obrzęków twarzy, zwłaszcza powiek, bywają bardzo różne. Mogą być wynikiem reakcji uczuleniowych np. na kosmetyk stosowany na skórę twarzy. W tym przypadku towarzyszy im zwykle dodatkowo świąd skóry. Również w przebiegu pokrzywki i obrzęku Quinckego (są to także choroby o etiologii najczęściej uczuleniowej) mogą występować obrzęki tych okolic. Przyczyną Pani dolegliwości mogą być również choroby internistyczne, a głównie choroby nerek. Obrzęki powiek towarzyszą również chorobom tkanki łącznej (np. zapaleniu skóry i mięśni). Obrzęki powiek towarzyszą również wielu infekcjom oczu, ale tego  nie da się „przeoczyć”, z pewnością by Pani zauważyła, gdy stan Pani oczu odbiegał od normy. Rozpoznanie schorzenia jest możliwe tylko po zebraniu dokładnego wywiadu, zbadaniu przedmiotowym pacjenta i wykonaniu wielu badań dodatkowych. Proponuję zacząć od wizyty u dermatologa i internisty, wykonanie EKG, USG jamy brzusznej, badań laboratoryjnych, z uwzględnieniem oznaczenia mocznika i kreatyniny w surowicy krwi. Jeśli badania wypadną pomyślnie, pozostaje wizyta w poradni alergologicznej. Należy też zwrócić uwagę na kosmetyki, których Pani używa.

 

Pozdrawiam

Lek. Anna Wójcik- Gryciuk

 powrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021