Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówMam 39 lat i niewielką wadę wzroku (+1 dioptria). Zawsze dobrze i ostro widziałam nawet bardzo odlegle przedmioty (napisy itp.) i nie nosiłam swoich okularów na stałe, ale od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie pogorszenie widzenia. Szczególne wyzwanie stanowi dla mnie praca przy komputerze. Po kilku godzinach pracy odczuwam zmęczenie wzroku, pieczenie i nadmierne łzawienie. Czy będę musiała nosić teraz osobne okulary do czytania i do chodzenia?

Bardzo prawdopodobne, że potrzebuje Pani na stałe nosić swoje okulary plusowe i zacząć stosować dodatkową, nieco inną korekcję do pracy z bliska (np. podczas czytania). Jeśli zauważyła Pani konieczność odsuwania od siebie czytanego tekstu, oznacza to malejące zdolności akomodacji i potrzebę stosowania dodatkowej soczewki plusowej do pracy z bliska do już istniejącej korekcji plusowej do dali. Niekoniecznie muszą to być dwie oddzielne pary okularów. Może się Pani zdecydować na okulary dwuogniskowe lub progresywne.
Podczas badania okulistycznego, lekarz okulista stwierdzi, czy wymaga Pani również stosowania innej korekcji na odległości pośrednie (np. pracy przy komputerze).
Pracując przy komputerze należy pamiętać o prawidłowej organizacji swojego miejsca pracy, robieniu regularnych przerw, wykonywaniu ćwiczeń relaksacyjnych oraz stosowaniu preparatów nawilżających będących substytutem łez.powrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021