Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówOd dwóch lat noszę na stałe okulary. Na początku miałam wadę -0,5 dioptrii, następnie-1,0, a teraz -1,75. Obawiam się, ze moja wada wzroku będzie dalej postępowała. Czy mogę temu jakoś przeciwdziałać? Dlaczego tak szybko pogarsza się wzrok?

Wzmożona praca wzrokowa, zwłaszcza przy złym oświetleniu może przyśpieszać progresję krótkowzroczności zarówno u dzieci, jak i młodzieży i osób młodych. Najczęściej jednak powodem progresji wady refrakcji jest niepełna korekcja wady co staje się impulsem dla układu wzrokowego do wydłużenia gałki ocznej w wymiarze osiowym w celu uzyskania wyraźnego, ostrego obrazu na siatkówce. Podobnie dzieje się w przypadku nie noszenia okularów korygujących krótkowzroczność na stałe. Specjalista powinien dobrać moc okularów lub soczewek kontaktowych tak, aby w pełni skorygować wadę refrakcji. Należy pamiętać, że są to okulary przeznaczone do ciągłego noszenia.powrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021