Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówMam 36 lat i większość czasu w pracy spędzam przed komputerem. Od kilku miesięcy zaczęły mnie podczas pracy boleć oczy. Co powinnam zrobić i jaki jest czas bezpiecznego użytkowania komputera w ciągu dnia?

Praca przy komputerze, nawet przy zastosowaniu specjalnych "bezpiecznych" ekranów, powoduje zaburzenia filmu łzowego. Praca wzrokowa wymusza bowiem rzadsze mruganie co powoduje niestabilność filmu łzowego i jego szybszy rozpad. Dolegliwości zwykle pojawiają się i narastają po kilku godzinach pracy, częściej jeśli pracujemy w pomieszczeniu ogrzewanym lub klimatyzowanym.
Zbyt rzadkie robienie przerw w pracy oraz brak ćwiczeń relaksacyjnych znacznie nasila dolegliwości ze strony oczu. Po każdych dwóch godzinach pracy należy zrobić 10-15 minutową przerwę i wykonać kilka prostych ćwiczeń relaksacyjnych.
By zapobiegać i łagodzić objawy powinno się pamiętać o wietrzeniu i nawilżaniu miejsca pracy oraz przerwach w pracy przy komputerze i prawidłowym mruganiu. Można również zastosować preparaty nawilżające w formie kropli lub żelu. Nasilenie dolegliwości czy też zaczerwienienie oczu może być objawem zapalenia spojówek i wymaga wizyty u lekarza okulisty.powrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021