Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówUWAGA - nowa sekcja w naszym Serwisie

Na liczne zapytania i prośby ze strony internautów- użytkowników soczewek kontaktowych- rozszerzamy zakres informacji w naszym Serwisie i udostępniamy do Waszej dyspozycji nową sekcję pt. „Pielęgnacja soczewek kontaktowych”.

Okazuje się, iż długotrwałej praca przy komputerze, zmusza użytkowników soczewek kontaktowych do zachowania szczególnych zasad pielęgnacji soczewek. Z drugiej strony badania wskazują na niewłaściwą pielęgnację (w tym oszczędzanie płynów), jako główne źródło powikłań i braku komfortu.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe, rekomendowane do pracy przy komputerze, choć zapewniają dobrą transmisję tlenu do rogówki, nie pozostają obojętne na osady powierzchniowe. Ze względu na to, że łatwiej osadzają się na nich lipidy (osady tłuszczowe), niż na soczewkach hydrożelowych, w zasadzie konieczne jest stosowaniu czyszczenia mechanicznego.

W nowej sekcji przybliżamy bezpieczne metody czyszczenia, a także przedstawiamy Azzurra- nowy płynu na rynku polskim, dostępny w dużej 0,5 litrowej butelce, szczególnie rekomendowany do oczu wrażliwych!

Więcej o przestrzeganiu zaleceń w procesie pielęgnacji soczewek dowiecie się z artykułu pt. „Bezpieczna pielęgnacja soczewek kontaktowych”.


powrót

Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021